Sprawdzone kremy i olejki na opalanie z apteki internetowej

Posted
Comments None

Opalanie to reakcja organizmu polegająca na ściemnieniu naturalnej barwy skóry pod wpływem promieniowania ultrafioletowego słonecznego lub sztucznego (solarium). Pozytywny aspekt opalania niesie ze sobą korzyści wynikające z syntezy witaminy D3, w ilości pokrywającej dzienne zapotrzebowanie organizmu. Nadmierne promieniowanie może jednak doprowadzić do oparzenia słonecznego.

Diagnoza- choroba skóry

Lekarze biją na alarm, aby opalać się z głową ponieważ nieustannie diagnozuje się coraz więcej przypadków chorób skóry, spowodowanych nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Przykładem może być tu czerniak, który jest nowotworem śmiertelnym.

Poza tym brak umiaru w opalaniu prowadzi do szybszego starzenia się skóry, jej złej kondycji i wyglądu. Aby zmniejszać ryzyko zachorowań oraz w pełni zadbać o piękny wygląd skóry i ciała obowiązkowe jest używanie preparatów w filtrem UV, chroniących ciało przed nadmiarem szkodliwego promieniowania.

Ochrona skory

Ponadto oprócz bezpośredniej ochrony skóry, warto jest się wzmocnić i zabezpieczyć od wewnątrz poprzez przyjmowanie odpowiednich suplementów diety. Najpopularniejsze polecane preparaty to: Beta-Karoten Naturkaps, Beta-Karot E Forte, Beta-Karoten Amara.

Jak można zauważyć wszystkie te produkty zawierają Beta karoten. Jest to prowitamina witaminy A, wykazująca działanie fotoochronne, nasilające pigmentację skóry oraz ograniczające negatywne działanie promieni UV.

Jakie preparaty stosować

Zaleca się stosowanie preparatów zawierających Beta karoten wśród osób z nadwrażliwością na działanie promieni słonecznych oraz wspomagająco w przypadku chorób skóry związanych z nadwrażliwością na światło, w stanach zapalnych skóry oraz zaburzeniach barwnikowych.

Author

Comments

Commenting is closed for this article.

← Older Newer →