Skomplikowane stomatologiczne

Posted
Comments None

Większość pacjentów kojarzy chirurgię stomatologiczną w Krakowie przede wszystkim ze skomplikowanymi zabiegami. I w istocie tak jest. Jest to szereg poważnych działań, które mają na celu usunięcie niechcianego zęba, który na przykład powoduje krzywienie się innych zębów lub takiego, który jest już całkowicie zniszczony i nie da się już z nim nic zrobić.

Tego typu zabiegami zajmuje się profesjonalny dentysta-chirurg, który posiada odpowiednie umiejętności i uprawienia do tego, aby usuwać zęby z jamy ustnej. Jednak to nie jedyne zabiegi, jakie wykonywane są w ramach chirurgii stomatologicznej. Przeprowadzane są również inne drobne zabiegi, o mniejszym zakresie i mniejszym stopniu skomplikowania.

To może być na przykład nacięcie ropnia, wycięcie kaptura dziąsłowego czy wycięcie małej zmiany błony śluzowej jamy ustnej. Jak widać zakres chirurgii stomatologicznej jest bardzo szeroki i obejmuje wiele działań. W ramach takiej chirurgii wykonuje się zarówno zabiegi mocno inwazyjne, jak i mało inwazyjne. Zazwyczaj większość zabiegów jest wykonywanych w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych lub w gabinecie stomatologicznym.

Nie ma konieczności usypiania pacjentów do prostych zabiegów stomatologicznych. Dopiero wtedy, gdy zmiany są mocno zaawansowane, pacjenta wprowadza się w stan narkozy. Jednak to już poważna ingerencja, jednak czasem konieczna.

Dobrą chirurgię stomatologiczną w Krakowie znajdziesz tutaj: http://stomatologiatomaszewska.com/chirurgia/

Author

Comments

Commenting is closed for this article.

← Older Newer →