Skomplikowane stomatologiczne

Posted
Comments None

Większość pacjentów kojarzy chirurgię stomatologiczną w Krakowie przede wszystkim ze skomplikowanymi zabiegami. I w istocie tak jest. Jest to szereg poważnych działań, które mają na celu usunięcie niechcianego zęba, który na przykład powoduje krzywienie się innych zębów lub takiego, który jest już całkowicie zniszczony i nie da się już z nim nic zrobić.

Usuwanie zębów z jamy ustnej

Tego typu zabiegami zajmuje się profesjonalny dentysta-chirurg, który posiada odpowiednie umiejętności i uprawienia do tego, aby usuwać zęby z jamy ustnej. Jednak to nie jedyne zabiegi, jakie wykonywane są w ramach chirurgii stomatologicznej. Przeprowadzane są również inne drobne zabiegi, o mniejszym zakresie i mniejszym stopniu skomplikowania.

Zabiegi mocno inwazyjne

To może być na przykład nacięcie ropnia, wycięcie kaptura dziąsłowego czy wycięcie małej zmiany błony śluzowej jamy ustnej. Jak widać zakres chirurgii stomatologicznej jest bardzo szeroki i obejmuje wiele działań.

W ramach takiej chirurgii wykonuje się zarówno zabiegi mocno inwazyjne, jak i mało inwazyjne. Zazwyczaj większość zabiegów jest wykonywanych w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych lub w gabinecie stomatologicznym.

Usypiać pacjenta do zabiegu?

Nie ma konieczności usypiania pacjentów do prostych zabiegów stomatologicznych. Dopiero wtedy, gdy zmiany są mocno zaawansowane, pacjenta wprowadza się w stan narkozy. Jednak to już poważna ingerencja, jednak czasem konieczna.

Dobrą chirurgię stomatologiczną w Krakowie znajdziesz tutaj: http://stomatologiatomaszewska.com/chirurgia/

Author

Comments

Commenting is closed for this article.

← Older Newer →