Różne rodzaje bram garażowych

Posted
Comments None

Na rynku istnieje wiele rodzajów bram do garaży i dlatego też zanim zdecyduje się na konkretne rozwiązanie warto zapoznać się z informacjami jakie plusy i minusy mają konkretne bramy Opole.

Bramy uchylne

Inaczej zwane są płytowymi, jednak to jedne z najmniej praktycznych rodzajów bram ponieważ wymagają sporo miejsca na podjeździe, aby je otworzyć. Warto je wybierać tylko wówczas gdy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca na podjeździe. Także takie bramy Opole mają również doskonałe zastosowanie.

Bramy segmentowe

Inaczej tego rodzaju bramy nazywane są sekcyjnymi. Bramy tego rodzaju dzielą się na górne oraz boczne. Najważniejszą zaletą tego rodzaju rozwiązań jest fakt, że podczas otwierania nie zajmują miejsca przed garażem. Dzięki temu można je doskonale zastosować zarówno w przypadku krótkich podjazdów jak również tych z większą ilością miejsca.

Dodatkowo można bez żadnego problemu zastosować tego rodzaju bramy Opole w przypadku gdy garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę. Dodatkową zaletą tego rodzaju bram jest fakt, że można zastosować je w przypadku garaży, które posiadają łukowe nadproże.

Bramy rolowane

Inna nazwa tego rodzaju bram to bramy żaluzjowe. Działają dokładnie tak samo jak rolety okienne i zwijają się do specjalnej kasety zamontowanej nad bramą. Przede wszystkim tego rodzaju bramy są bardzo wygodne w użytkowaniu, a w większości przypadków dostępne są od razu z napędem elektrycznym. Sprawia to, że bez problemów można z nich korzystać.

Oczywiście to nie jedyne bramy Opole dostępne na rynku, jednak te właśnie należą do najbardziej popularnych. To jakie bramy się zastosuje zależy od sytuacji, ilości miejsca czy też ilości pieniędzy jakie chce się wydać. Warto dokładnie wszystko przemyśleć.

Dobre bramy w Opolu wykonasz tutaj: http://mstal24.pl/bramy-opole/

Author

Comments

Commenting is closed for this article.

← Older Newer →